Szkoła Tańca i Wdzięku Przemienieccy »

TANIEC WSPÓŁCZESNY ENTITY

PROWADZĄCY: Beata Kulgajuk

.

KIEDY: WTOREK godzina 17:15-19:10; CZWARTEK godzina 18:40-20:35

.

MIEJSCE: Studio Tańca Warszawska66 Dance Station   (al. Warszawska 66a) 

.

OPIS ZAJĘĆ:   Dla młodzieży od 13 lat.Taniec współczesny jest bardzo luźną formą tańca, to znaczy, że nie ma ograniczeń co do ustawienia ciała – tutaj tancerz ma ogromną dowolność w kreowaniu ruchu.  Główne elementy tańca współczesnego to: praca z prawidłowym oddechem i postawą ciała, naturalność i lekkość w tańcu, gibkość, zwinność i wytrzymałość, wznoszenie i opadanie, przyspieszanie i zwalnianie, równowaga i upadek.

W ćwiczeniach technicznych wykorzystuje się między innymi podstawy tańca klasycznego i jazzowego, jak również inspiruje się innymi dziedzinami ruchu i tańca, nauki, teatru, sportu i wszystkiego, co jest związane z człowiekiem i otaczającą nas rzeczywistością np. sposób poruszania się niemowlaka lub zwierzęcia, specyfikę przelatującej wody, porywczy wiatr, czy figury akrobatyczne.

Taniec współczesny powstał jako całkowicie inny taniec, różniący się od tańca klasycznego przede wszystkim tym, iż mniej ważna jest technika i triki, w przeciwieństwie do uczuć i emocji tancerza, dzięki czemu tancerz nabywa umiejętności aktorskich. Technika będąca podstawą w coraz bardziej powszechnych Teatrach Tańca.

.

JEŚLI CHCESZ DOŁĄCZYĆ DO TEJ GRUPY ZAREZERWUJ MIEJSCE TELEFONICZNIE: 

780 006 666 (al. Warszawska 66a)

,

KOSZT: 272 zł 

,

HONORUJEMY: karta FitProfit, Medicover Sport, karta dużej rodziny (-10%), akcje promocyjne (zniżki nie łączą się)